Stezka_Home_Logo
slogan

ZAPOJENÉ SKLÁRNY, PARTNEŘI A SPONZOŘI

Firma PAČINEK GLASS se zapojila do tvorby celkového konceptu Skleněné stezky a je autorem všech skleněných artefaktů, které na stezce uvidíte.
Jiří Pačinek je jedním z nejvýznamnějších současných uměleckých sklářů nejen v České republice. V 90. letech byl spolu s uměleckým sklářem Petrem Novotným a architektem světového věhlasu Bořkem Šípkem zakladatelem sklárny AJETO LINDAVA. V roce 2007 založil Jiří Pačinek své první vlastní studio pod značkou PACINEK GLASS. V roce 2015 vytvořil v malé obci Kunraticích u Cvikova, kde nikdy žádný sklář nepůsobil, půvabnou malou vesnickou sklárnu s magickou Křišťálovou zahradou, která spolu s nejnovějším projektem Křišťálový chrám vytváří jedinečný celek.

Firma Preciosa Group je významnou světově proslulou sklářskou firmou a zároveň největší sklářskou firmou v České republice. Řadí se k největším zaměstnavatelům v regionu, ve svých 16 závodech v 9 městech zaměstnává více než 4 000 lidí. Preciosa rozvíjí 470 let starou tradici sklářského umění Křišťálového údolí a vrací mu, co od něj získala. Prostřednictvím Nadace Preciosa podporuje neziskový sektor i jednotlivce, podporuje vědu, výzkum a odborné vzdělávání. Skleněnou stezku Nadace Preciosa podpořila darem více než tunou skleněných perliček a barevných skleněných tyčí vyrobených v dceřiné společnosti Preciosa Ornela v Desné.

Firma Glass Metal s.r.o. je expertem v oblasti výroby lustrů. Vyváží své produkty do mnoha zemí po celém světě, kde jejich velkolepé lustry zdobí paláce, zámky, vládní sídla, mešity, chrámy i soukromé rezidence. Svítidla a světelné objekty z Glass Metalu představují nejvyšší světovou kvalitu a tradici ruční výroby z českého křišťálu, reprezentují spojení tradiční ruční zručnosti a moderních technologií. Na Skleněnou stezku darovala firma GLASS METAL skleněné ověsky z křišťálových lustrů.

ZOD Brniště významně finančně podpořil vznik Skleněné stezky a podílel se na vzniku konceptu celé stezky. ZOD Brniště patří mezi nejmodernější a nejúspěšnější zemědělsko-potravinářské podniky v České republice. Zabývá se rostlinnou i živočišnou výrobou, je největším českým chovatelem krůt. Má vynikající výsledky i v chovu mléčného skotu a produkci mléka a významnou součástí aktivit ZOD je i zpracování a distribuce krůtího masa prostřednictvím dceřiné firmy PROMINENT s.r.o.

Obec Brniště – malebná zemědělská obec na Českolipsku s kostelem Sv. Mikuláše ze 14. století, vyhlášená svými poutěmi a bohatým kalendářem akcí, které pořádá ve spolupráci s místními firmami a spolky (www.obecbrniste.cz). Obec Brniště se na Skleněné stezce podílí jako jeden z tvůrcůa investor.

Podralský nadační fond ZOD (PNF) – nadační fond, který se zabývá rozvojem regionu Podralsko a usiluje o zvýšení jeho atraktivity pro jeho obyvatele i návštěvníky, provozuje Ekocentrum v Brništi, buduje návštěvnické stezky (Stezka Hastrmanů, Sochy ve skalách, Stezka živým lesem) a organizuje v místě celou řadu akcí (www.podralsko.cz, www.ekocentrumbrniste.cz). PNF byl založen zemědělským hospodářem ZOD Brniště a.s.

cristal

  Skleněnou stezku v Brništi pro vás společně vytvořily Podralský nadační fond ZOD, obec Brniště, sklárna Pačinek Glass a místní zemědělská firma ZOD Brniště.   Projekt je podpořen z rozpočtu Libereckého kraje a z rozpočtu EU
z Evropského fondu pro regionální rozvoj z programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014–2020 v rámci fondu Malých projektů Euroregionu Nisa.
partners
 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

 

KDE NÁS NAJDETE:

         
             
  www.ekocentrumbrniste.cz
www.stezkahastrmanu.cz
www.sochyveskalach.cz
www.podralsko.cz
www.brniste.cz
  Ekocentrum Brniště
471 29, Brniště č.p.16
Tel: +420 733 571 057
www.ekocentrumbrniste.cz